Пора задуматися про КАСКО. Кількість автоугонів зростає загрозливими темпами

КАСКО викрадення

Пора задуматися про КАСКО. Кількість автоугонів зростає загрозливими темпами

Рубрики :Статті

Кількість викрадень автомобілів зростає загрозливими темпами. Буквально щодня в соцмережах з’являються повідомлення про розшук викрадених авто.

Викрадають вже не тільки вночі, але і вдень, з жвавих вулиць, зі стоянок супермаркетів, з охоронюваних парковок і з дворів.

У 90-ті роки водіям доводилося ховати магнітолу і забирати додому двірники, так як вкрасти могли навіть їх. Останнім часом викрадачі змінили свої переваги. Крім замовних крадіжок машин дорогих марок, зловмисники переключилися також на викрадення автомобілів «середнього класу», причому не нових. Такі машини стають донорами запчастин, які відчутно подорожчали. Тим більше що власники недорогих автомобілів, як правило, не встановлюють складних охоронних комплексів.

Офіційна статистика ГУ Національної поліції Києва поки запізнюється. За останні 2 роки кількість викрадень зросла в 4 рази. І це дані на кінець 2015 року.

Страхові компанії підвели підсумки 2015 року та оцінили збитковість страхування по КАСКО по окремих марках. Підсумки — невтішні. Деякі страховики зафіксували зростання числа викрадень авто в 10 разів і змушені вносити елітні авто в стоп-лист на страхування.

проблемні авто

У 2013 році за фактом незаконних заволодінь розпочато 555 кримінальних проваджень, з них розкрито 186. У 2014 році викрали 1662 автомобіля, 138 розкрили. У 2015 році викрали вже 1957 авто, розкрили 238 незаконних заволодінь. За січень 2016 року викрали 145 автомобілів, розкрили — 12. Але січень був ще спокійним місяцем через свята. Критичне зростання автоугонів почалося з лютого 2016 року.

динаміка викрадень

Викрадали автомобілі будь-яких марок, років випуску і технічним станом. У відомих людей і звичайних громадян. Працює кілька банд. Вони добре оснащені і заздалегідь вистежують «жертву». На озброєнні у них код-грабери, які легко перехоплюють код, який надсилав брелоком сигналізації, а далі вже справа не хитра.

Більшість сучасних охоронних систем просто безсилі перед добре оснащеними викрадачами. Допомагає лише хитрість автовласника або старі і перевірені дідівські способи.

Як показує статистика, якщо зловмисник не зміг впоратися з охоронною системою автомобіля за 15 хвилин, то він свою затію просто кине.

Всі сценарії потрапляння всередину авто, а також викрадення транспортного засобу, передбачити, звичайно ж, неможливо, проте 99% з них відбуваються по вже давно відомим і відпрацьованими схемами. Таким чином, заздалегідь знаючи більшість схем, якими користуються викрадачі, у автомобіліста є всі шанси вберегти свій автомобіль від крадіжки.

Не забуваємо, що поліс КАСКО не покриє всі витрати на новий аналогічний автомобіль після викрадення (буде покрито 90-95% страхової суми, враховуючи франшизу по викраденню 5-10%). | strahovka.lviv.ua