Ліміти по ОСАЦВ в Україні будуть приведені до стандартів ЄС

Пряме врегулювання в Україні

Ліміти по ОСАЦВ в Україні будуть приведені до стандартів ЄС

Рубрики :Новини

Ліміти по ОСАГО в Україні будуть приведені до стандартів ЄС — 1 млн. Євро по майну і 5 млн. Євро по життю і здоров’ю

ліміти по ОСАЦВ

Сьогодні в Україні діє ліміт по ОСАЦВ за збиток, нанесений одному потерпілому по майну в розмірі 50 тис. Грн., За шкоду, завдану життю і здоров’ю — 100 тис. Грн.

Востаннє ліміти по ОСАГО переглядалися в 2010 році. Тоді ці суми були еквівалентні $ 5,8 тис., Сьогодні — це $ 2 тис. І $ 4 тис. Відповідно.

Нацкомфінпослуг, з ініціативи страховиків, в липні 2015 року затвердила дворазове підвищення лімітів ОСАГО — 100 тис. Грн. за майновим збитком і 200 тис. грн. по збитку, заподіяному життю і здоров’ю. Але узгодження цього рішення в Державній регуляторної службі затягнулося. У МТСБУ наполягало на нових розмірах страхових сум і розраховувало, що договори ОСАЦВ з урахуванням нових лімітів укладатимуться вже з лютого-березня 2016 року.

27 листопада в Верховній Раді України був зареєстрований законопроект №3551 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», яким пропонується встановити нові ліміти по ОСАГО з урахуванням імплементації Директиви ЄС +2009 / 103 / EC.

Згідно зареєстрованого законопроекту, розмір страхової суми за шкоду, заподіяну майну потерпілих, буде становити еквівалент 1 млн. Євро, а по життю і здоров’ю — 5 млн. Євро за курсом НБУ, який встановлений на дату проведення виплати по одному страховому випадку, незалежно від кількості постраждалих.

Підвищення лімітів буде щорічним і страхові суми будуть переглядатися Нацкомфінпослуг відповідно до міжнародних зобов’язань України.

Програма імплементації Директиви ЄС 2009/103 / EC увазі приведення лімітів по ОСАГО у відповідність з Європейськими нормами протягом 8 років.

Сьогодні в країнах ЄС ліміти з виплат за шкоду, заподіяну життю і здоров’ю, складають 5600000. Євро і за майновий збиток — не менше 1120000. Євро.

Згідно статистики МТСБУ, за останній рік кількість збитків понад 50 тис. Грн. в загальному числі ДТП склало 16%. Однак, поки ще більшість збитків (91%) не перевищує 25,5 тис. Грн.

Що стосується розміру лімітів по європротоколу, то Нацкомфінпослуг з 1 лютого 2016 роки збільшить в 2 рази максимальні виплати у разі оформлення ДТП з використанням європротоколу — з 25 тис. Грн. до 50 тис. грн.

Згідно проекту Регулятора, подвоєння розміру виплати при використанні європротоколу істотно збільшить частку страхових випадків, оформлених без виклику представників поліції або МВС України. У свою чергу, це дозволить патрульній службі сконцентруватися на більш важливих службових обов’язках, а також зменшить навантаження на судову систему.


Оставить ответ

Калькулятор Автоцивілки

Розрахунок вартості поліса ОСЦВ
Отримайте Безкоштовну ДОСТАВКУ Оформіть замовлення через сайт.
Оберіть тип транспортного засобу
Оберіть місто реєстрації транспортного засобу
Власник транспортного засобу
Водійський стаж осіб, допущенних до керування транспортним засобом
Строк дії договору
Рік випуску
Ви пільговик ? (Пенсіонер, Інвалід, і.т.д.)