Ліміти по ОСАЦВ в Україні будуть приведені до стандартів ЄС

Пряме врегулювання в Україні

Ліміти по ОСАЦВ в Україні будуть приведені до стандартів ЄС

Рубрики :Новини

Ліміти по ОСАГО в Україні будуть приведені до стандартів ЄС — 1 млн. Євро по майну і 5 млн. Євро по життю і здоров’ю

ліміти по ОСАЦВ

Сьогодні в Україні діє ліміт по ОСАЦВ за збиток, нанесений одному потерпілому по майну в розмірі 50 тис. Грн., За шкоду, завдану життю і здоров’ю — 100 тис. Грн.

Востаннє ліміти по ОСАГО переглядалися в 2010 році. Тоді ці суми були еквівалентні $ 5,8 тис., Сьогодні — це $ 2 тис. І $ 4 тис. Відповідно.

Нацкомфінпослуг, з ініціативи страховиків, в липні 2015 року затвердила дворазове підвищення лімітів ОСАГО — 100 тис. Грн. за майновим збитком і 200 тис. грн. по збитку, заподіяному життю і здоров’ю. Але узгодження цього рішення в Державній регуляторної службі затягнулося. У МТСБУ наполягало на нових розмірах страхових сум і розраховувало, що договори ОСАЦВ з урахуванням нових лімітів укладатимуться вже з лютого-березня 2016 року.

27 листопада в Верховній Раді України був зареєстрований законопроект №3551 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», яким пропонується встановити нові ліміти по ОСАГО з урахуванням імплементації Директиви ЄС +2009 / 103 / EC.

Згідно зареєстрованого законопроекту, розмір страхової суми за шкоду, заподіяну майну потерпілих, буде становити еквівалент 1 млн. Євро, а по життю і здоров’ю — 5 млн. Євро за курсом НБУ, який встановлений на дату проведення виплати по одному страховому випадку, незалежно від кількості постраждалих.

Підвищення лімітів буде щорічним і страхові суми будуть переглядатися Нацкомфінпослуг відповідно до міжнародних зобов’язань України.

Програма імплементації Директиви ЄС 2009/103 / EC увазі приведення лімітів по ОСАГО у відповідність з Європейськими нормами протягом 8 років.

Сьогодні в країнах ЄС ліміти з виплат за шкоду, заподіяну життю і здоров’ю, складають 5600000. Євро і за майновий збиток — не менше 1120000. Євро.

Згідно статистики МТСБУ, за останній рік кількість збитків понад 50 тис. Грн. в загальному числі ДТП склало 16%. Однак, поки ще більшість збитків (91%) не перевищує 25,5 тис. Грн.

Що стосується розміру лімітів по європротоколу, то Нацкомфінпослуг з 1 лютого 2016 роки збільшить в 2 рази максимальні виплати у разі оформлення ДТП з використанням європротоколу — з 25 тис. Грн. до 50 тис. грн.

Згідно проекту Регулятора, подвоєння розміру виплати при використанні європротоколу істотно збільшить частку страхових випадків, оформлених без виклику представників поліції або МВС України. У свою чергу, це дозволить патрульній службі сконцентруватися на більш важливих службових обов’язках, а також зменшить навантаження на судову систему.


Оставить ответ