Автоцивілка отримає новий рівень захисту QR-код

QR код

Автоцивілка отримає новий рівень захисту QR-код

Рубрики :Статті

Президія МТСБУ вирішила ввести в обіг новий поліс автоцивільної відповідальності, який буде містити спеціальний елемент захисту від підробок — QR-код.

Які завдання вирішує проект Проект «Поліс-онлайн»?

– Забезпечити максимально можливий відсоток випуску полісів з використанням системи «електронний поліс», в рамках чинного законодавства
– Зменшити рівень страхового шахрайства, пов’язаного з використанням і обігом бланків полісів ОСАЦВ
– Забезпечити своєчасну реєстрацію полісів в ЦБД МТСБУ і зменшити терміни внесення інформації в систему
– Провести повноцінне тестування системи «Електронний поліс», і забезпечення підготовки ІТ-систем і процесів страховиків до повноцінного впровадження електронного полісу.

Запуск нового проекту заплановано на четвертий квартал 2016 року, заявили в МТСБУ.

Як повідомляв Форіншурер, внаслідок обігу фальшивих і фальсифікованих полісів ОСАГОринок втрачає від 180 до 200 млн. Грн. щорічно, а ринок «Зеленої карти» – близько 50 млн. грн., що становить 9-10% від загального обсягу.

В результаті ринок має кілька сотень тисяч ошуканих автовласників. Якщо вони потрапляють в ДТП з таким полісом, то залишаються один на один з проблемами виплат постраждалій стороні.

До тих пір, поки електронний поліс не став повсякденною практикою, МТСБУ посилить боротьбу з шахраями і контроль за роботою страховиків-членів Бюро. Зараз Моторним Бюро проводиться робота з удосконалення захисту бланка поліса, в результаті якої стане практично неможливим масове тиражування і друк фальшивок.

Радикальним вирішенням проблеми фальшивих і фальсифікованих полісів буде повноцінне впровадження системи електронного полісу, вважає Генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко. Але поки йде робота над новим законом «Про ОСАЦВ», який створить юридичну базу для цього, МТСБУ використовує всі ті можливості, які дають сучасні технології для боротьби зі страховим шахрайством.

Скоро на кожен бланк ОСАЦВ буде наноситися QR-код, який буде містити посилання на сторінку інтернет-порталу МТСБУ, на якій реалізована функція перевірки кожного конкретного бланка поліса за його серією та номером. Страхувальник, розташовуючи смартфоном з камерою і програмою, може вважати код і по посиланню перевірити інформацію – чи відповідає номер поліса на бланку, який тримає в руках, тому, що записано в Базі МТСБУ. | Форіншурер